logo

Roland pool bazény a PVC fólie

NAŠA PONUKA BAZÉNOV

Realizujeme výlučne fóliované bazény bazénovou fóliou Alkorplan, DLW, ELBE. Výhodou našich bazénov je absolútna sloboda a voľnosť pri výbere tvaru, rozmerov a celkového prevedenia bazéna. Bazénové fólie sa dajú vhodne kombinovať a spájať tým vieme realizovať nie len zaujímavé farebné prevedenia, ale aj rôzne vzory. Bazénové fólie sú veľmi dobre odolné voči poveternostným podmienkam ako v lete tak i v zime. Vysoká odolnosť voči UV žiareniu, farebná stálosť a odolnosť proti mikroorganizmom je úplnou samozrejmosťou.

privátne, rodinné bazény

PRIVÁTNE BAZÉNY

Privátne bazény, alebo bazény pre rodinné domy je naša absolútna doména. Radi vám navrhneme bazén vašich snov, rozmerov a predstáv. Vyberte si z našej širokej ponuky farieb a bazénových doplnkov, chrličov a protiprúdov.

ZOBRAZIŤ REFERENCIE
komerčné, hotelové a wellness bazény

HOTELOVÉ & WELLNESS

realizujeme bazény aj pre komerčné objekty a wellness centrá. Spôsob našej realizácie nás neomedzuje v tvaroch ani rozmeroch veľkostí bazéna, alebo vírivky. Máme zasebou viaceré úspešné referencie ako výstavby tak renovácie.

ZOBRAZIŤ REFERENCIE
rekonštrukcie bazénov

REKONŠTRUKCIE BAZÉNOV

realizujeme bazénovou fóliou Alkorplan ktorá je vhodná pre betónové, oceľové, ale aj laminátové a polypropylénové bazény. Vďaka rekonštrukcii získa Váš bazén novú kvalitnú vodotesnú povrchovú úpravu s dlhou životnosťou.

ZOBRAZIŤ REFERENCIE

BAZÉNOVÁ CHÉMIA

Chlórová chémia

Dezinfekcia bazénovej vody chlórovými prípravkami je stále najčastejšou používanou metódou. Dôvodom je predovšetkým vysoká účinnosť, jednoduchá kontrola a relatívne nízka cena. Pri zahájení kúpacej sezóny alebo poprípade pri prvom napustení bazénu sa používajú rýchlo rozpustné chlórové prípravky. Tieto prípravky sa využívajú tiež v teplých letných dňoch pri veľkej frekvencii kúpajúcich. Táto aplikácia sa nazýva "šokové chlórovanie" alebo "chlóršok" a používa sa v prípadoch, kedy rôzne baktérie, riasy a organické nečistoty odolávajú "udržovaciemu chlórovaniu". Udržovacie chlórovanie sa prevádza dávkovaním pomaly rozpustných tabliet.

Kysliková chémia

Dezinfekcia bazénovej vody prípravkami na báze aktívneho kyslíka má nasledujúce výhody: možnosť použitia pre osoby s alergiou na chlór, nedráždi oči, nevysušuje pokožku a odpadá nepríjemný chlórový zápach. Je možné ju kombinovať s chlórovou dezinfekciou.

pH chémia

Správna hodnota pH bazénovej vody je nevyhnutná k udržaniu jej čistoty a hygienickej nezávadnosti. Hodnotou pH určujeme kyslosť alebo zásaditosť vody. Táto hodnota je určená stupnicou 0 až 14. Nižšie hodnoty charakterizujú kyslosť a vyššiu zásaditosť, pričom neutrálna hodnota je pH 7,0. Ideálna hodnota bazénovej vody sa pohybuje v rozmedziach pH 7,0 - 7,4. Pri nedodržaní správnej hodnoty pH dochádza ku zvýšenej spotrebe dezinfekčných prípravkov, čím sa údržba bazénovej vody predražuje. Vysoké hodnoty pH spôsobujú podráždenie očí a sliznice kúpajúcich sa osôb a naopak voda s nízkym pH je agresívna voči kovom, urýchľuje blednutie bazénovej fólie a náterov. v ločkovače a prostriedky proti riasam. Do vody sa dostáva jú vetrom alebo s užívateľmi nečistôt a prach. Tieto malé nečistoty, ktoré nezachytí ani filtračné zariadenie, spôsobujú zakalenie vody. Na prejasnenie vody sa používa vločkovač, po jeho použití vzniknú viditeľné shluky týchto častíc, ktoré už zachytí pieskový filter alebo sa usadia na dne. Zo dna sa sedimenty odsávajú bazénovým vysávačom. Použitím vločkovača je možné znížiť spotrebu dezinfekčných prípravkov. Po aplikácii vločkovača je nutné znovu zmerať a upraviť hodnotu pH. Vzhľadom k tomu, že dávkovanie dezinfekčných chlórových prípravkov nezastaví v dostatočnej miere vznik rias, používa sa k tomuto účelu špeciálny prípravok Algicid. Tento prípravok zamedzuje vzniku rias na stenách a dne bazénu. Rozmnožovanie rias sa prejavuje klzkým povlakom na stenách a zeleným zákalom vody rôznej intenzity.

Multifunkčná chémia

Pre priebežnú údržbu bazénovej vody sa používajú viaczložkové pomaly rozpustné tablety, ktoré sú z ekonomického hľadiska obzvlášť výhodné pre menšie bazény. V týchto tabletách sú zastúpené všetky predošlé chemické prípravky vo vyváženom množstve, čím sú ideálnym prostriedkom pre dlhodobé udržovacie dávkovanie. č istiaca a zazimovacia chémia. Po skončení kúpacej sezóny sa bazén musí pripraviť k prezimovaniu. Ak sa bazén dobre zazimuje je menej pracné i finančne náročné znovu uvedenie do prevádzky. Spolu s mechanickými postupmi sa za týmto účelom používa i zazimovací prostriedok, ktorý sa dávkuje do vody. Tento vysoko koncentrovaný konzervační prostriedok v tekutej forme zabraňuje tvorbe vápenatých usadenín, nečistôt a nadmernému množeniu rias.

CHLORINÁTORY SLANEJ VODY

zodiac ei

ZODIAC Ei

Cenovo dostupný chlorinátor slanej vody Zodiac Ei. Extrémne jednoduchá inštalácia výsledkom ktorej je rychlé zapojenie do prevádzky. Obsahuje titánové elektródy so životnosťou až 10 000 hodín. Intuitívne ovládanie, jednoduché programovanie a rýchla inštalácia v modernom dizajne sú hlavné výhody Zodiac Ei.

zodiac tri

ZODIAC TRi

Najkompletnejší rozšíriteľný chlorinátor slanej vody. Stopercentne automatické riešenie pre úpravu vody. Základom je chlorinátor ktoý sa môže rozšíriť doplňujúcimi modulmi pre automatickú úpravu pH a úpravu produkciu chlóru. Vďaka kompletnej kontrole vody zabezpečí pohodlné kúpanie.

zodiac ei2

ZODIAC Ei2

Chlorinator Zodiac EI2 obsahuje elektródy z materiálu titán + ruthenium so životnosťou až 10 000 hodín. Obsahuje indikáciu nízkej úrovne soli. Funkciu Boost a LOW ako aj možnosť programovania Timer. Automatická indikácia nízkeho, alebo žiadneho prietoku.

FAREBNÉ PREVEDENIE

Bazénová fólia Alkorplan 2000

bazénová fólia farby 2000

Bazénová fólia Alkorplan 3000

bazénová fólia farby 3000

Bazénové samolepiace pásiky

samolepiace pásiky

KONFIGURÁTOR BAZÉNOV
ŠTRUKTÚRA BAZÉNA

struktura bazena

VÝSTAVBA BAZÉNA